• .

  • .

  • .

  • .

Copyright 2024 - POWER-SPORT.sk

SAID je tréningový princíp, kotrý vysvetľuje funkciu určitého cvičenia alebo tréningu, pomocou ktorého sa organizmus adaptuje pre vykonávanú činnosť a to iba vo svaloch (a energetických systémoch), ktoré sú touto činnosťou namáhané. SAID je skratka pre "Specific Adaptation to Imposed Demands" čo v preklade znamená "Špecifická adaptácia na pôsobiace požiadavky".

Trochu kostrbaté, ale vysvetlíme si.  Podľa princípu SAID sa telo prispôsobuje na špecifické požiadavky ktoré sú naň kladené, a to úplne konkrétnym spôsobom. Napríklad, ak veľa trénuješ krasokorčuľovanie, prispôsobíš sa konkrétnym požiadavkám na  zručnosť a silu, vyplývajúcich z krasokorčuľovania (vybuduješ silu, hypertofiu, explozívnosť , obratnosť atď. spodnej časti tela). V skratke povedané, na vybudovanie lepšieho švihu v golfe, by si mal trénovať golfový švih. Ak sa chceš zlepšiť v maratóne, musíš behať dlhé vzdialenosti.

V niektotrých prípadoch môže byť rôzny stupeň  „cross-over“, kedy adaptácia z jednej činnosti posilní vlastnosti potrebné ne plnenie inej činnosti. Príklad pre toto by mohol byť tréning na zlepšenie sily úchopu. Ten totiž priamo premosťuje do iných aktivít, ktorých sila úchopu je základom (zhyby, mŕtve ťahy, atď.). Takýto „cross-over“ tréning je dôvod, prečo veľa atlétov zaraďuje cross-tréning do svojich programov. Toto je tiež rovnaký princíp na ktorom bazíruje funkčný tréning. 

Aplikovaný postup:

  1. Začni so základným/ jednoduchým cvičením, potom pokračuj na pokročilé/complexné cvičenie
  2. Z pomala na rýchlo
  3. Z malej sily na veľkú silu
  4. Z krátkej vzdialenosti na dlhú vzdialenosť
  5. Z bilaterálnej na unilaterálnu
  6. Postupne používaj princíp preťaženia

Vítam vás pri hľadaní informácií o železnej hre. Som Jozef Svitok a som zakladateľom spoločnosti POWER-SPORT, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007. Prostredníctvom mojej spoločnosti ponúkam a predávam pomôcky a produkty určené pre silové športy, fitness, ľahkú a ťažkú atletiku. Aktívne súťažím v silovom trojboji a spolu s ostatnými liftermi hájim farby slovenskej vlajky na domácich, medzinárodných a svetových pretekoch. Absolvoval som tiež niekoľko pretekov v amatérskych silných mužoch. Dovoľte mi teda privítať Vás na stránke spoločnosti POWER-SPORT a ponúknuť Vám sortiment produktov tej najlepšej kvality akú používajú powerlifteri a vrcholoví športovci celého sveta.

Primárne zameranie portálu POWER-SPORT je na kvalitný obsah. Snažíme sa prekladať a písať zaujímavé články ktoré by vás posunuli ďalej. Toto pre vás robíme úplne zdarma a sme radi ak náš portál pomôže aj vašej misii "Byť silnejší každý deň" - "Stronger every day".

Na našom portáli predávame produkty pre silové športy tej najlepšej kvality. Podobné produkty nájdete na veľkom množstve eshopov, ale iba málo predajcov tuší čo vôbec predáva a vie poradiť pri výbere. Či už je vaše zameranie na amatérskej, profesionálnej alebo kondičnej úrovni, u nás nájdete pre vás to najlepšie.

Čo u nás nájdete:

Značka Metal Sport & Wear je jedným zo svetových lídrov vo výrobe špecializovaného vybavenia pre silový trojboj - powerlifting. Tieto produkty sú však vhodné aj pre bežných cvičencov a návštevníkov posilňovní, ktorí dokážu oceniť prvotriednu kvalitu tréningového príslušenstva.

Naša ponuka obsahuje taktiež originálne produkty slovenskej značky POWER-SPORT, ktorá v sebe spája profesionálnu kvalitu a dlhú životnosť svojich výrobkov. Osobne odporúčam bandáže na kolená a zápästiaopasky na cvičenie, trhačky a háky ale aj iné tréningové príslušenstvá, ktoré si bližšie môžete prezrieť v našom e-shope.

Tovar zasielame aj do Českej republiky a ostatných susediacich krajín. Informácie o cenách Vám radi prepočítame a oznámime pred odoslaním zásielky.

facebook instagram google+ youtube