Copyright 2024 - POWER-SPORT.sk

Záver: Efekt užívania dopingu v športe na spoločnosť

Nezrovnalosti

k hlavným nezrovnalostiam ktorým sa budem venovať v tomto článku nepatrí len fakt, že by neexistovali štúdie o dlhodobých účinkoch anabolicko-androgénnych steroidov (AAS), ale spôsob akým sú tieto štúdie vykonávané. Dve štúdie zamerané na dlhodobé účinky AAS boli robené na orálnych látkach, ktoré sú známe tým, že majú odlišné účinky ako injekčné látky.

Čítať ďalej: Záver: Efekt užívania dopingu v športe na spoločnosť

Výsledky: Efekt užívania dopingu v športe na spoločnosť

Látky na zvýšenie výkonu sú atlétmi využívané už po desaťročia. Prvý výskyt týchto látok bol v roku 1954 na Olympijských hrách v teame vzpieračov z Ruska. Akonáhle sa o tom dozvedeli Američania, začali svojim atlétom ordinovať rovnako steroidy a rivalita bola zrodená. Východní Nemci boli známi, v zlom slova zmysle, vďaka dôkladnému dopingovému programu ktorý trval od roku 1968 do 1976. V tomto 8 ročnom rozmedzí dominovali v ženských športoch a ukázali signifikantnú efektivitu doping. Toto sa pokladá za začiatok rozšírenia dopingu v športoch.

Čítať ďalej: Výsledky: Efekt užívania dopingu v športe na spoločnosť

Úvod: Efekt užívania dopingu v športe na spoločnosť

Používanie látok na zvýšenie výkonu v športe je pre mnohých považované za problém a to nie len z dôvodu fair play, ale aj pre celú spoločnosť ako takú. Rodičia sú ustráchaní nad odkazom ktorý posielajú atléti užívajúci tieto látky ich deťom. Tento odkaz hovorí o tom, že ak chcú byť najlepší v športe alebo v živote podvádzanie je v poriadku. Poznanie látok na zvýšenie výkonu je však pre mladých ľudí veľmi dôležité a to hlavne kvôli tomu, aby boli varovaní pred možnými zdravotnými následkami a vedľajšími účinkami pri užívaní látok ako sú steroidy. Rutinou v tomto smere je bohužiaľ aj manipulácia expertov a médií s prikrášľovaním informácií aby zastrašili ľudí a vyvolali reakciu, ktorá vyhovuje ich motívom.

Čítať ďalej: Úvod: Efekt užívania dopingu v športe na spoločnosť

facebook instagram google+ youtube