Copyright 2024 - POWER-SPORT.sk

Regenerácia CNS (Central Nervous System)

CNS – Centrálny Nervový Systém (z anglického central nervous system).

Ako môžeme napomôcť zotaveniu CNS? Skúste nasledujúcich 5 dôležitých krokov:

1. “Zdriemnite si“ – ak vám nestačí doporučených 7 – 8 hodín spánku, tak si zdriemnite aj počas dňa. Malo by vám stačiť okolo 20 – 30 minút k nabratiu síl, niekedy sa môže zdriemnutie natiahnuť až na dve hodiny. Najlepšou dobou je čas medzi 1 až 4 hodinami po tréningu Nie je to ale žiadny príkaz: Akýkoľvek odpočinok po tréningu vám iba prospeje.

2. “Joga / meditácia“ – akákoľvek aktivita, ktorá vám pomôže “vyčistiť“ mozog a relaxovať je správna a prospeje regenerácii CNS. Ľahko vám môže pomôcť keď budete ležať na podlahe v tichej izbe a robiť strečing. Joga je vhodná pre tých, kto majú radi štruktúrované tréningy.

Samozrejme, keď sa vám podarí zmenšiť počet stresorov, ktoré vás sprevádzajú každý deň, bude to len dobre, aj keď všetci vieme aké je to ťažké.

3. ZMA – vezmite si ZMA pred spaním. Pomôže vám to zlepšiť kvalitu spánku (relaxácia CNS, hlbší spánok)

4. Power Drive – tento doplnok výživy vám pomôže pred tréningom, ale rovnako tak vám môže pomôcť keď si ho dáte po tréningu. Hodí sa pre cvičencov, ktorí trénujú dvojfázovo. Nefunguje ale moc dobre, keď si zdriemnete po tréningu, takže je to treba mať na mysli a suplementáciu zodpovedne naplánovať.

5. Rybí olej – zdravé tuky podporujú regeneráciu CNS. Dá sa povedať, že rybí tuk sú všeliek! Neveríte!? Podporujú funkciu mozgu, posilňujú imunitný systém, kardiovaskulárne zdravie, majú priaznivý vplyv na metabolizmus a sú prospešné v redukčných diétach, rovnako ako pomáhajú budovať svalovú hmotu, atď. Určite na ne nezabúdajte!

Autor: Chad Waterbury

facebook instagram google+ youtube